הילינג אנרגטי

0
388

הילינג הוא שם כולל לכל סוגי הטפול המבוססות על עבודה אנרגטית.

בשיטת טיפול זו המטפל משמש כמעין צינור אנרגטי בין היקום למטופל וזאת על מנת לאפשר למטופל לרפא אתת עצמו. מערכת אנרגטית מאוזנת יוצרת רפוי עצמי.

המערכת האנרגטית מושתתת על שבעה מרכזים אנרגטיים הנקראים צ'אקרות.

לכל מרכז אנרגטי אחריות תפקודית מנטלית ופיזית וחסימתה משפיעה על רמת הבריאות הפיזית והנפשית.

הטפול בהילינג סורק את כל 7 הצ'אקרות מגלה מרכזים אנרגטיים חסומים ומטעין אותם כדי להגיע לאיזון.

ההילינג רואה את גוף האדם כמכלול של גוף ונפש ועובד על הרמות העמוקות שבנפש.

 • צ'אקרת השורש – הבסיס – אחראית להישרדות, קשר עם המציאות, בטחון עצמי ותחושת שייכות ומקומנו בחברה.
 • כאשר אינה מאוזנת עלולים לחוש בדיכאון, חוסר שייכות, ולהיפך, בטחון עצמי מופרז, דרמטיזציה. במימד הפיזי יתבטא בבעיות בכפות רגליים, דליות, עור קשה בעקב, טחורים ועוד.
 • כאשר הצ'אקרה מאוזנת האדם יסתדר בכל מקום ללא תחושת חרדה, יוכל ליצור קשרים חברתיים בקלות, יישם החלטות שלקח על עצמו ויהיה אנרגטי ובעל יוזמה.
 • צ'אקרת המין – אחראית על פיתוח האינדיבידואליות, אחראית על האסרטיביות, הצבת גבולות בינינו לבין הסביבה, שליטה בדחיית סיפוקים. כאשר אינה מאוזנת מבחינה רגשית יתבטא הדבר מבחינה רגשית וכעסים, כוחניות או מנגד ברפיסות, איבוד עצמיות ורצון, בעיות אכילה(בולמיה, אנורקסיה), אלימות, תגובות על פי פרינציפים והדחקה. בהיבט הפיזי חוסר איזון יתבטא בבעיות באזור הבטן התחתונה, רחם, שחלות, ערמונית, פוריות, גב תחתון. במצב מאוזן האדם יהיה מודה לעצמו, אסרטיבי, מלא מוטיבציה, ידע את רצונותיו וגם יממשם וכן ידע לשים גבולות בינו לבין האחר.
 • צ'אקרת מקלעת השמש – אחראית על איזון במערכת נתינה-קבלה, שיקולי כאיות, חשבונאות של לתת על מנת לקבל, דימוי וכבוד עצמי. קיים ה"ווינר" הרודף אחר ההצלחה ואחרי תחושת ניצחון אובססיבית ה"ווינר" יסבול מכעסים, מיגרנות והשמנת יתר. ואילו ה"לוזר" יסבול מאולקוס, קשיי נשימה, נטייה לשלשולים לפני בחינות. אלו אנשים מרירים שחשים שהחיים לא מספיק מתוקים להם. מלווים בתחושות של פאסיביות, ניצול ותלות. צ'קרה זו מסייעת לנו להגישם את ייעודנו בעולם החומר ולהביא לידי ביטוי את רצונותינו שמקורם בצ'קרות הנמוכות(שורש ומין). כשהצ'קרה מאוזנת האדם יכול לקבל החלטה עניינית, לקחת אחריות על ויתור או פשרה מצד אחד או על עמידה על שלו מצד שני. יודע לתת ויודע לקבל ונהנה משניהם. חש ביטחון עצמי, ערך עצמי, ערך עצמי וכבוד לזולת.
 • צ'אקרת הלב – אחראית על הלב והריאות.הביטוי הפיזי הקיצוני בחוסר איזון הוא התקף לב, שגורם לאנשים לעשות חשבון נפש של מה באמת חשוב להם בחיים.חוסר איזון רגשי יכול להתבטא בנתינה מתוך חוסר ולא מעודף.האדם נותן לא מתוך בחירה אלא בריחה.
 • מנגד, יתכן חוסר איזון שמתאפיין בסגירת הלב.אז,התחושה היא של רובוט, ללא חיבור לרגשות,המון ביקורת עצמית וכלפי הזולת, קמצנות גשמית ורגשית,קשה להם לגעת בעצמם-שיפוט תמידי!
 • אם הצ'אקרה מאוזנת נהנים מעצם הנתינה ומההשפעה על האחר כתוצאה מכך.רגישות מפותחת כלפי הזולת.האדם מוצא זמן איכות לעצמו ולתחביביו.אדם זה גם משוחרר משיפוטיות וביקורתיות יתרה.
 • צ'אקרת הגרון – האיברים שאחראית עליהם הינם: לוע, בלוטת המגן, מיתרי קול וידיים. חוסר איזון יכול להתבטא בצרידות, בעיות בבלוטת המגן, כאב גרון. ביטוי רגשי לחוסר איזון יכול להתבטא בדיבור ללא הרף בקצה אחד של המתרס ומנגד קושי בביטוי מילולי, שתקנות, קיים רצון להתבטא אך ללא הצלחה. זו הצ'קרה שאחראית על הביטוי היצירתי והמילולי. אדם מאוזן יהיה זה אשר מסוגל לבטא את עצמו ואת רצונותיו וכן לבטא את הפן היצירתי שלו.
 • צ'אקרת העין השלישית – איברים שמושפעים ממנה הם ההיפופיזה וההיפותלמוס אשר מתוקף אחריותם על הפעלת בלוטות הורמונאליות בגוף אחראיות על המטבוליזם, הרבייה ולחץ הדם. חוסר איזון במימד הפיזי יתאפיין במחלות כמו סרטן, אלרגיות, כאבי ראש, בעיות שינה וראייה.במימד הרגשי מצד אחד יכול להיות אדם מעופף, לא מחובר לקרקע, לעיתים בעיות רגשיות. מנגד יתכנו חרדות וחוסר חיבור לאינטואיציה. במצב מאוזן חוש האינטואיציה יהיה מפותח, היכולת לחוש ולזהות את רגשותיו של הזולת וכך גם החוש השישי.
 • צ'אקרת הכתר – אחראית על המוח, על הפרשת המלטונין שאחראי על המחזור הביולוגי של השינה והעירות. כאשר יש חוסר איזון יתבטא הדבר בהיבט הפיזי בכאבי ראש, מיגרנות,גידולים במוח, עייפות כרונית והיפראקטיביות. בהיבט הרגשי יהיה תסכול, דיכאון, היסטריה, קהות חושים, בלבול וחוסר ייעוד. כאשר הצ'קרה מאוזנת האדם ניחן בכישורים רוחניים על טבעיים, יכולת התעלות רוחנית וחיבור לאהבה. דרך צ'קרה זו מתמלאות שאר הצ'קרות באנרגיה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here